Trijumf Pepove mašinerije
59

Mančesterski derbi pripao Građanima: City sasvim zasluženo pobijedio United

U 12. kolu engleskog Premiership odigran je mančesterski derbi u kojem je City sasvim zasluženo pobijedio United rezultatom 3:1.

Domaćin je na Etihadu krenuo veoma ofanzivno, a to mu se isplatilo već u 12. minuti kada je David Silva uspio nekako matirati Davida De Geu za 1:0.

Na početku drugog poluvremena Građani su udvostručili prednost. Sergio Aguero je odigrao dupli pas sa Riyadom Mahrezom i potom silovito šutirao iskosa sa desne strane za 2:0.

Deset minuta kasnije United je smanjio rezultat. Ederson je srušio rezervistu Romelua Lukakua, arbitar Anthony Taylor je pokazao na bijelu tačku, a siguran realizator najstrožije kazne bio je Anthony Martial za 2:1.

City je nakon primljenog pogotka ponovo uspostavio terensku inicijativu, a u 67. i 70. minuti Fernandinho je pokušao dva puta iz daljine, ali bez promjene rezultata.

Konačni udarac najvećem rivalu City je zadao u 86. minuti kada je Ilkay Gundogan matirao De Geu nakon sjajne asistencije Bernarda Silve za konačnih 3:1.