Meč na Old Traffordu
14

Mančesterski derbi pripao Cityju, u finalu Carabao Cupa okršaj Guardiole i Mourinha

E. B.
John Stones slavi pogodak za 1:0 (Foto: Twitter)
Nogometaši Manchester Cityja su se plasirali u finale Carabao Cupa nakon pobjede nad Manchester Unitedom rezultatom 2:0.

U susretu koji je odigran na Old Traffordu postignuta su dva pogotka i to oba u drugom poluvremenu.

U 50. minuti Phil Foden je ubacio loptu iz slobodanog udarca sa lijeve strane, ona je prošla pored čitave odbrane Uniteda, a an drugoj strani je dočekao John Stones i matirao Deana Hendersona za 1:0.

Konačnih 2:0 postavio je Fernandinho u 83. minuti. Kevin de Bruyne je izveo korner, odbrana Uniteda je izbacila loptu na 20 metara a Brazilac je iz prve šutirao i matirao Hendersona.

[TWITTER]1346934277368406017[/TWITTER]

City će u finalu Carabao Cupa igrati protiv Tottenhama koji je jučer savladao Brentford rezultatom 2:0.

Finale u kojem će novi okršaj imati Pep Guardiola i Jose Mourinho će biti odigrano 25. aprila na kultnom Wembleyju.