Primera
0

Mallorca nastavlja sa odličnim predstavama

Odličan ovosezonski učinak u domaćim utakmicama nogometaši Mallorce nadogradili su u 25. kolu španskog prvenstva. Do 11. su pobjede u 12 dvoboja pred svojim navijačima došli protiv Sportinga (3-0).

Nova su im tri boda donijela skok na četvrto mjesto koje bi im u konačnici donijelo i kvalifikacije Lige prvaka.

Put ka pobjedi momčadi iz Palma de Mallorce otvorio je u 12. minuti Julio Alvarez Mosquera. Tim iz Gijona je do kraja primila još dva pogotka, strijelci su bili Victor Casadesus u 76. i Pierre Webo u 89. minuti.

Posljednjeplasirani Xerez je prvi put ove sezone slavio u gostima. U iznimno je sadržajnoj utakmici nadigrao Malagu s 4-2 i to nakon što je gubio 2-1, a uz to i nekoliko minuta imao igrača manje. U 58. minuti je isključen Emiliano Armenteros, ali samo 12 minuta kasnije je crveni karton zaradio i domaći veznjak Duda.

Nakon toga je uslijedio preokret - Momo, Gioda i Orellana su trima pogocima donijeli Xerezu treću pobjedu ove sezone.

Primera, 25. kolo:

Espanyol – Villarreal 0-0 Malaga – Xerez 2-4 (Duda 40, Valdo 55 / Momo 5 - 11 m, 72, Gioda 76, Orellana 90)

Mallorca – Sporting 3-0 (Mosquera 12, Casadesus 76, Webo 89) Osasuna – Getafe 0-0

Tabela: 1. Real Madrid 62, 2. Barcelona 62, 3. Valencia 46, 4. Mallorca 43, 5. Sevilla 43.