La Liga
287

Malaga na La Rosaledi savladala Barcelonu, sudija Manzano drastično oštetio goste

Barcelona je propustila iskoristiti današnji remi Reala i Atletica. Katalonci su na La Rosaledi poraženi od Malage rezultatom 2:0.

Barca je imala prvu veliku priliku u 16. minuti kada je Suarez šutirao, ali je Kameni fantastično intervenisao i odbio loptu u korner.

Malaga je povela u 23. minuti. Carlos je ispred svog kaznenog prostora poslao dugu loptu, a Sandro Ramirez je izašao sam na Ter Stegena i rutinski ga matirao za 1:0. Njemački golman je još jednom odlično intervenisao u 57. minuti nakon Juanpijevog šuta.

Nade Barce u povoljan rezulta srušene su u 65. minuti kada je Neymar dobio direktan crveni karton zbog preoštrog faula.

Do kraja susreta Barca je drastično oštećena kada je Charles napravio faul u svom kaznenom prostoru, no sudija Jesus Gil Manzano je "izvukao" prekrpaj van kaznenog prostora. Messi je veoma loše šutirao u živi zid.

Drugi pogodak Malaga je postigla u 90. minuti nakon još jedne kontre kada je Fornals zaobišao Ter Stegena i nesebično uposlio Jonyja koji pogađa za 2:0.