Prva utakmica
6

Majstorski gol u završnici spasio Halilhodžića i Maroko u finalu baraža za Mundijal

D. P.
Halilhodžić je pod velikim pritiskom (Foto: Twitter)
Nogometaši Maroka izborili su neriješen rezultat nakon prve utakmice finala baraža za Svjetsko prvenstvo. Remizirali su na gostovanju Demokratskoj Republici Kongo rezultatom 1:1.

Vahid Halilhodžić je pod velikim pritiskom na klupi Maroka. Iako je selekcija na Afrički kup nacija u januaru otišla kao veliki favorit, oprostila se već u prvoj rundi nokaut faze.

Javnost u Maroku je pozivala na smjenu bosanskohercegovačkog stručnjaka, ali je dobio priliku da odvede selekciju na Mundijal u Kataru. Za to mu nedostaje još samo jedan korak.

Nakon što je Yoanne Wissa pogodio u 12. minuti za vodstvo domaćina, činilo se da će pritisak javnosti biti sve veći nad Halilhodžićem.

Čak je Ryan Mmaeee promašio penal za Marokance u 54. minuti i djelovalo je da će bh. stručnjak biti pod porazom. No, sjajan pogodak u 76. minuti postigao je Tarik Tissoudali za konačnih 1:1.

Video pogotka pogledajte OVDJE!

Tako ćemo putnika iz Afrike na Svjetsko prvenstvo u Kataru kroz baraž saznati nakon revanša koji se igra 29. marta.