Opet pokazao klasu
884

Majstorija Edina Džeke za drugi pogodak Rome protiv Atalante

Kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko postigao je i drugi pogodak u meču 21. kola talijanske Serije A u meču između Atalante i Rome čime je Vučici donio prednost od 2:0.

Džeko je u 3. minuti iskoristio asistenciju Zanioloa i pogodio je za vodstvo Rome, a u 33. minuti postigao je drugi pogodak i udvostručio je prednost svoje ekipe.

Ovaj put asistenciju je upisao N'Zonzi koji je lijepo izbacio Dijamanta, on majstorski prolazi golmana Atalante i mirno loptu šalje u praznu mrežu za veliku prednost ekipe iz Rima.

Ovo je Džeki četvrti pogodak za Romu u Seriji A, a prvim pogotkom koji je postigao na današnjoj utakmici prekinuo je tromjesečni golgeterski post.

Nedugo nakon drugog pogotka Džeke, El Shaarawy je krunisao još jednu sjajnu kontru Rome i povećao je vodstvo Vučice na 3:0. Pred sam kraj prvog poluvremena, Atalanta je uspjela smanjiti na 3:1, a pogodak je postigao Castagne.