Upisao asistenciju
52

Majstor ostaje majstor: Wayne Rooney na debiju maestralno vodio Derby do pobjede

E. B.
Wayne Rooney je danas debitovao za Derby County i odmah je unaprijedio igru 17-plasirane ekipe engleskog Championshipa.

Iako je zagazio u 35. godinu, Rooney je pokazao da je i dalje majstor.

Nekadašnji engleski reprezentativac je danas i službeno postao igrač-trener Derbyja, a menadžer Phillip Cocu ga je odmah stavio u startnu postavu i dao mu kapitensku traku.

Rooney mu se odužio na najbolji mogući način. Maestralno je dirigovao koncima igre svoje ekipe iz veznog reda, a u 45. minuti asistirao je za prvi pogodak na meču.

Ubacio je loptu iz slobodnog udarca sa lijeve strane, a Jack Marriott je pogodio za 1:0. Gosti su u 50. minuti preko Elliota Simoesa izjednačili, a sedam minuta kasnije Derby je stigao do pobjede.

Rooney je sa centra sjajnom dijagonalom pronašao Andrea Wisdoma koji potom sa desne strane po zemlji šalje loptu u kazneni prostor, a Martyn Waghorn pogađa za konačnih 2:1.