31

Majstor ostaje majstor: Misimović postigao dva gola u pobjedi Renhea nad liderom

Zvjezdan Misimović je postigao dva gola u ubjedljivoj pobjedi Beijing Renhea nad Qingdao Huanghaijem sa 5:0.

Susret je odigran u okviru 14. kola kineske Jia lige, a Qingdao je u susret ušao kao lider na tabeli.

Misimović je nakon sjajne akcije u 37 minuti pogodio za 1:0, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena Miske je udvostručio prednost svoje ekipe kada je silovitim šutem savladao golmana gostiju.

Preostala dva gola na meču postigli su Nikica Jelavić u 55. i 74. i Han Peng u 90. minuti susreta.

Qingdao je i dalje na prvom mjestu sa 28 bodova, a Beijing Renhe je na četvrtom sa četiri boda manje.