Predriblao golmana
33

Majstor ostaje majstor: Mario Götze pogodio nakon samo devet minuta u debiju za PSV

E. B.
Mario Götze je danas debitovao za PSV i upisao se u strijelce na samom početku duela protiv Zwollea.

PSV je poveo u 9. minuti susreta nakon što je Götze iskoristio veliku grešku odbrane domaće ekipe, zaobišao je golmana Zetterera i poslao loptu u prazan gol za 0:1.

Ovo je izuzetno važan pogodak za Götzea kojem je zbog bolesti mišića bio i upitan nastavak karijere te mu Borussia Dortmund nije željela produžiti ugovor.

Ipak, nekadašnji reprezentativac Njemačke koji je svojim pogotkom u finalu protiv Argentine donio titulu Elfu na Svjetskom prvenstvu 2014. godine je pokazao da i dalje može igrati na vrhunskom nivou.