komentara
3

dijeljenja
Mainz savladao Augsburg rezultatom 2:0 Foto: EPA
U prvom susretu 20. kola Bundeslige na Opel Areni sastali su se Mainz i Augsburg, a slavila je domaća ekipa rezultatom 2:0.
U poprilično izjednačenom meču prvu priliku na susretu imali su gosti iz Augsburga. U 29. minuti Daniel Baier je s vrha kaznenog prostora šutirao, ali je Jonas Lossl sjajno intervenisao i spasio svoju mrežu.

Mainz je poveo u 31. minuti nakon brzog kontranapada. Jhon Cordoba je asistirao Levinu Oztunaliju koji je bio brži od nesigurnog Marwina Hitza i poslao loptu u praznu mrežu.

Mainz je priliku da udvostruči prednost dobio u 59. minuti kada je Maneul Grafe dosudio penal nakon penala kojeg je skrivio Hitz.

Nakon dvominutne prepirke u kojoj je Hitz "nagrađen" žutim kartonom odgovornost na sebe je preuzeo Jairo Samperio koji je siguran za 2:0.

Gosti su do kraja meča napravili još jednu priliku, ali je Lossl sjajno odbranio Bobadillin šut glavom.