Bundesliga
0

Mainz iznenadio Hoffenheim

Nogometaš iz Burkine Faso, 25-godišnji Aristide Bance, sjajno je u 69. minuti realizirao kontranapad donijevši Mainzu tek drugu gostujuću pobjedu ove sezone u Bundesligi, kod Hoffenheima.

U posljednjoj utakmici 25. bundesligaškog kola lanjski je drugoligaš pobijedio u Sinsheimu 1-0.

Prije ključnog trenutka utakmice domaća je ekipa napadala iz prekida. Kolumbijac Elkin Soto izbio je loptu iz opasne zone pred svojim golom na svog centarfora iz Burkine Faso. Bance je sjajno primio loptu okružen dvojicom suparničkih igrača, još uvijek u svojoj polovici igrališta, nadmudrio ih gurnuvši si loptu u prostor, otrčao do 16-erca i matirao Hildebranda. Pokušao ga je dostići Josip Šimunić, koji se vraćao iz napadačke faze, ali nije stigao.

Banceu je to bio sedmi ovosezonski pogodak u Bundesligi.

Devedeset su minuta odigrala i dvojica bh. reprezentativaca u sastavu Ralfa Rangnicka, kapiten Sejad Salihović i Vedad Ibišević.

Bundesliga, 25. kolo:

Nürnberg – Bayer 3-2 (Choupo-Moting 42, 45, Tavares 55 / Kiessling 66, Helmes 73) Hoffenheim – Mainz 0-1 (Bance 69)

1. FC Bayern München 25 15 8 2 51-21 +30 53
  2. FC Schalke 04 25 15 6 4 40-19 +21 51
  3. Bayer 04 Leverkusen 25 13 11 1 52-23 +29 50
  4. Hamburger SV 25 11 10 4 44-26 +18 43
  5. BV Borussia Dortmund 25 12 6 7 39-32 +7 42
  6. Werder Bremen 25 10 9 6 50-31 +19 39
  7. VfB Stuttgart 25 9 8 8 36-33 +3 35
  8. Eintracht Frankfurt 25 9 8 8 32-36 -4 35