Evropska liga
21

Maguireov autogol u 93. minuti rastužio Old Trafford, Juve slomio otpor tvrdog Sportinga

S. G.
Nogometaši Manchester Uniteda su u posljednjim trenucima utakmice sa Sevillom ispustili veliku prednost koju su imali, pa je susret završen neriješenim ishodom 2:2.

U derbiju ove runde takmičenja Crveni đavoli su na svom Old Traffordu na nevjerovatan način prokockali pobjedu.

Domaći su nakon prvih 45 minuta imali sigurnu prednost od 2:0, a oba gola bila su djelo neočekivanog strijelca Marcela Sabitzera.

Sjajni Austrijanac je pogađao u 14. i 21. minuti, no to nije bilo dovoljno da njegov tim slavi u ovom dvoboju.

U nastavku Sevilla je posložila svoje redove i uspjela da se spasi poraza. Prvo je Malacia u 84. minuti zatresao vlastitu mrežu, da bi istu stvar uradio i nesretni Harry Magurie u 93. minuti susreta.

Juventus je na svom terenu teže od očekivanog minimalnim rezultatom 1:0 savladao ove sezone odlični Sporting.

Federico Gatti je u nastavku uspio da slomi tvrdi otpor gostiju iz Portugala za kakvu-takvu prednost pred revanš koji se igra za sedam dana.

U ostalim mečevima Bayer je kući remizirao sa Royale Unionom 1:1, dok je Feyenoord nešto ranije savladao Romu sa 1:0.