Bundesliga
28

M'gladbach slavio, Heynckes doživio prvi poraz na klupi Bayerna

Ekipa Bayerna poražena je u posljednjoj utakmici subotnjeg programa 13. kola njemačke Bundeslige, a aktuelnog prvaka porazila je Borussia M'gladbach koja je na kraju slavila rezultatom 2:1.

M'gladbach je u vodstvo stigao u 39. minuti kada je Thorgan Hazard bio siguran s bijele tačke nakon što je defanzivac Bayerna Niklas Sule igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Samo četiri minute nakon toga Lars Stindl je asistirao Matthiasu Ginteru, a ovaj postiže gol za veliko vodstvo svoje ekipe i erupciju oduševljenja na Borussia-Parku.

Bayern je nakon toga svim silama krenuo prema golu domaće ekipe, a do smanjenja rezultata stigli su u 74. minuti kada je Vidal s nekih 20-ak metara prizemnim udarcem poslao loptu iza leđa golmana Sommera.

Bavarci su do kraja meča pokušali stići do jednog boda, ali se Borussia odbranila i upisala veoma važnu pobjedu. Ovo je prvi poraz aktuelnog prvaka od kada je na klupu sjeo Jupp Heynckes.