Ligue 1
3

Lyon zabilježio ubjedljiv trijumf protiv Amiensa

Nogometaši Lyona su slavili u 33. kolu francuske Ligue 1 kod kuće nad Amiensom rezultatom 3:0.

Lavovi su dominirali od početka do kraja susreta, a gosti se mogu zahvaliti izuzetno raspoloženom golmanu Gurtneru što kući idu samo sa tri pogotka u mreži.

Prvi pogodak postigao je Mariano u 31. minuti susreta. Nakon lijepe i brze akcije Depay je uposlio nekadašnjeg reprezentativca Dominikanske Republike koji je jednim potezom prevario dvojicu odbrambenih igrača gostiju, a potom rutinski pogodio za 1:0.

Na 2:0 povisioo je Depay u 83. minuti na Traoreovu asistenciju nakon sjajno izvedenog kontranapada, a konačnih 3:0 postavio je Traore u 85. minuti nakon što se najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru gostiju.

Lyon je ovom pobjedom privremeno pobjegao Marseilleu na tri boda u borbi za treće mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka iduće sezone. Marseille sutra gostuje kod Troyesa.

Ostali rezultati: Lille - Guingamp 2:2, Nantes - Dijon 1:1, Rennes - Metz 1:2, Strasbourg - St. Etienne 0:1.