9

Lyon u sjajnoj utakmici nakon preokreta savladao Dijon

Fudbaleri Lyona savladali su na svom terenu u okviru 26. kola francuske Ligue 1 ekipu Dijona nakon preokreta rezultatom 4:2.

Domaći su u vodstvo došli već u 11. minuti preko Tolissa, a onda gosti prave preokret golovima Tavaresa i Dionyja.

Lyon je vršio konstantan pritisak koji je urodio plodom deset minuta prije kraja meča kada Tolisso postiže svoj drugi gol danas.

Nisu se domaći tu zaustavili. Samo četiri minute nakon izjednačenja Lacazette je postigao gol iz penala i donio veliku radost navijačima.

Fekir je u 90. minuti postigao četvrti gol za Lyon i samo potvrdio pobjedu domaćih.

Lyon je i pored pobjede ostao četvrtoplasirana ekipa Ligue 1, dok je Dijon na 16. mjestu.

Montpellier je pobijedio St. Etienne rezultatom 2:1 nakon još jednog preokreta.

Goste je u vodstvo doveo Monnet-Paquet, a pobjedu domaćim donijeli su Lasne i Mounie.

St. Etienne je nakon ovog kola petoplasirana ekipa i zaostaje za Lyonom četiri boda. Montpellier je na 11. mjestu.