Ligue 1
6

Lyon spašavao bod na svom terenu protiv slabašnog Angersa

Nogometaši Lyona i Angersa podijelili su bodove u okviru 20. kola Ligue 1 odigravši neriješeno 1:1.

Gosti, koji prolaze kroz krizu, u vodstvo su stigli već u 14. minuti utakmice kada je Ekambi postigao gol iz penala.

Angers je i do odlaska na odmor bio opasniji protiv danas neprepoznatljivog Lyona.

Već u drugoj minuti nastavka Fekir na asistenciju Corneta donosi izjednačenje i nagovještava mogući preokret.

Uslijedili su žestoki napadi domaćih, koji su u nekoliko dobrih situacija bili neprecizni pa su gosti odnijeli veliki bod.

Vrijedi istaći da su gosti utakmicu okončali s igračem manje budući da je Tait u 84. minuti zaradio isključenje.

Lyon je s novim bodom zadržao treće mjesto na tabeli Ligue 1, dok je Angers preskočio Toulouse i sada je na 18. poziciji.