16. kolo
0

Lyon slavio u Caenu i probio se na drugo mjesto Ligue 1

Nogometaši Lyona pobijedili su na Michel d'Ornano stadionu u okviru 16. kola Ligue 1 ekipu Caena rezultatom 2:1.

Gosti su u vodstvo stigli već u desetoj minuti kada je Cornet pogodio nakon asistencije Depaya.

Do odlaska na odmor obje ekipe su imale nekoliko dobrih prilika, ali se rezultat nije mijenjao.

Slično kao u prvom poluvremenu, Lyon je na startu nastavka meča preko Diaza udvostručio prednost.

Caen je potom dodao gas, stvorio nekoliko dobrih prilika, ali na golu Lyona istakao se Lopes s nekoliko dobrih odbrana.

Domaći su samo uspjeli u 90. minuti golom Santinija smanjiti prednost te postaviti konačnih 1:2.

Lyon je s novom pobjedom skočio na drugo mjesto Ligue 1 s devet bodova zaostatka u odnosu na lidera PSG, dok je Caen na sedmoj poziciji.