Ligue 1
49

Lyon ponizio St. Etienne u gostima, domaći navijači prekinuli susret u 85. minuti

U derbiju 12. kola francuske Ligue 1 Lyon je upisao ponizio u gostima St. Etienne rezultatom 5:0, a susret je prekinut u 85. minuti.

Lyon je prva dva pogotka postigao nakon munjevitih kontranapada. Depay je već u 10. minuti donio prednost Lyonu, a već u 25. minuti na semaforu je stajao rezultat 0:2, a strijelac je bio Fekir.

U 47. minuti štoper domaće ekipe Lacroix je napravio glupost i preoštro udario Fekira, zbog čega ga je arbitar Turpin poslao u svlačionicu.

Lyonu nije bilo teško sačuvati prednost s igračem više, a do kraja susreta u strijelce su se upisali i Diaz i Traore.

Diazu u 58. minuti nije bilo teško ubaciti loptu u praznu mrežu nakon lijepe asistencije Tetea, dok se Traore upisao u strijelce u 65. minuti.

Kada je Fekir postigao svoj drugi pogodak na meču u 85. minuti, skinuo je dres i počeo provocirati domaće navijače.

Izrevoltirani, navijači St. Etiennea su utrčali na teren u sudija Turpin je prekinuo susret.

Gotovo je sigurno da će susret biti i registrovan rezultatom 5:0 u korist Lyona.