Le Championnat
0

Lyon na vrhu, Pjanić ponovo strijelac

Gostujućom 3-0 pobjedom nad Auxerreom nogometaši Lyona skočili su, barem privremeno, na vrh poretka u francuskom prvenstvu, a bh. reprezentativac Miralem Pjanić ponovo se upisao u listu strijelaca.

Jean-Alain Boumsong i Jean Makoun doveli su "lavove" iz Lyona do vodstva 2-0 već do poluvremena, da bi bosansko-hercegovački reprezentativac Miralem Pjanić postavio konačni rezultat u 65. minuti za privremeni proboj Lyona na vrh tabele sa sedam bodova.

Monaco je na svom stadionu Stade Louis II pobijedio Lorient 2-0 i tako upisao drugu ovosezonsku pobjedu.

Od ostalih utakmica spomenimo tek prvi poraz dosad stopostotnog Nancyja, na gostovanju kod Le Mansa (2-1), kao i pobjedu novopečenog prvoligaša Boulogne na gostovanju kod St. Etiennea (1-0) unatoč igraču manje (Guillaume Ducatel) od 70. minute.

Le Championnat, 3. kolo:

Auxerre – Lyon 0-3 (Boumsong 30, Makoun 45, Pjanić 66)

Le Mans – Nancy 2-0 (Helstad 44, Tallec 53)

Monaco – Lorient 2-0 (Nimani 22, Nene 33)

Montpellier – Sochaux 1-0 (Costa 60-11m)

St. Etienne – Boulogne 0-1 (Cuvillier 37)

Valenciennes – PSG 2-3 (Tiene 59, Mater 90 / Luyindula 34, Erdinc 56, Jallet 83)

Rennes – Marseille (kasnije)

Redoslijed: 1. Lyon 7, 2. PSG 7, 3. Nancy 6, 4. Bordeaux 6 (-1), 5. Marseille 6 (-1)...