Ligue 1
11

Lyon kod Angersa slavio važnu pobjedu

Nogometaši Lyona pobijedili su u gostima u okviru 35. kola Ligue 1 ekipu Angersa rezultatom 2:1.

Gosti su nakon dugo vremena prepustili četvrtu poziciju Bordeauxu, ali večeras su zaigrali u jačem sastavu nego protiv Monaca želeći doći do pobjede.

U prvom poluvremenu Angers je stvorio nekoliko velikih prilika, ali najviše zahvaljujući golmanu Lyona Lopesu nisu uspjeli zatresti mrežu gostiju.

S druge strane, Lyon je uspio iz dva šuta postići dva šuta prema golu postići dva gola.

Prvo je Valbuena u 17. minuti bio na pravom mjestu u pravo vrijeme kako bi došao do odbijene lopte u šesnaestercu i zakucao je uz gol za 0:1.

Četiri minute prije odlaska na odmor Fekir je udvostručio prednost golom iz slobodnog udarca gdje golman nije imao šansi za odbranu.

Angers napokon dolazi do gola u 49. minuti preko N'Doyea na asistenciju Manganija.

Napadali su domaći do kraja, ali nisu uspjeli doći do gola pa su gosti više sretno nego zasluženo došli do sva tri boda.

Vrijedi istaći da su domaći od 76. minute igrali sa igračem manje nakon što je isključen Pavlović.

Lyon je s novom pobjedom prestigao Bordeaux i sada je četvrtoplasirana ekipa Ligue 1, dok je Angers na 14. poziciji.