Ligue 1
6

Lyon golovima sjajnog Fekira savladao očajni Metz

Nogometaši Lyon pobijedili su na svom stadionu u okviru 11. kola Ligue 1 ekipu Metza rezultatom 2:0.

Uprava gostiju je nakon devet poraza u deset kola smijenila trenera, a to im ni u današnjoj utakmici nije mnogo pomoglo. Za razliku od Metza, Lyon je nastavio da igra u najboljoj formi ove sezone i nastavili su seriju pobjeda.

Već u šestoj minuti Fekir je doveo domaće u vodstvo na asistenciju Marcala, a sjajni francuski ofanzivac je u 20. minuti meča udvostručio prednost iskoristivši dodavanje Tetea.

Prije odlaska na odmor Lyon je imao šansu preko Depaya, ali promjene rezultata nije bilo.

I u nastavku su domaći imali dobre prilike za uvjerljiviju pobjedu, ali je Diaz pogodio stativu, dok je Cornet u dva navrata bio neprecizan.

Jedinu šansu za Metz propustio je Dossevi kada mu je golman Lopes fantastično odbranio udarac.

Lyon je sa šestom pobjedom u sezoni preskočio Nantes i sada je trećeplasirana ekipa Ligue 1, dok je Metz i dalje na posljednjem mjestu.