Ubojiti golgeter
39

Luisu Suarezu na debiju trebalo samo 38 minuta da postigne hat-trick, još uvijek je magičan igrač

K. H.
Suarez postiže prvi pogodak na meču (Foto: Screenshot/Youtube)
Urugvajski napadač Luis Suarez imao je sjajan debi u novom klubu, a u prvom nastupu u dresu brazilskog Gremija ovaj 35-godišnjak je postigao hat-trick i to samo za jedno poluvrijeme, odnosno 38 minuta.

On je u duelu Superkupa Recope Gaucho u pobjedi svog tima protiv Sao Luiza rezultatom 4:1 postigao tri pogotka u prvom poluvremenu, što mu je prvi put nakon decembra 2013. godine da je u prvom dijelu igre kompletirao hat-trick.

Posljednji put to je uradio kao nogometaš Liverpoola i to u duelu protiv Norwicha u Premiershipu, a ukupno, ovo mu je 30. hat-trick u profesionalnoj karijeri.

Uz sinoćnji za Gremio, ranije je hat-trickove postizao za reprezentaciju Urugvaja (2), Liverpool (6), Ajax (9) i Barcelonu (12).

Prvi gol Suarez je postigao nakon što je sjajno lobovao protivničkog golmana i prebacio loptu preko njega do mreže, drugi je postigao nakon što je rutinski riješio situaciju jedan na jedan s protivničkim golmanom, a treći nakon što je loptu zakucao u mrežu s desne strane.