Premiership
6

Ludnica u Engleskoj: Newcastle pobjegao iz zone ispadanja, Tottenham savladao Stoke

Ekipa Tottenhama savladala je Stoke u meču 33. kola engleskog Premiershipa na Britania stadionu rezultatom 2:1 čime su ovu ekipu doveli na rub ispadnja iz društva najboljih.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a onda Pijetlovi u 52. minuti preko Eriksena dolazi u vodstvo. Samo pet minuta bilo je potrebno da se Stoke preko Dioufa vrati u meč, a konačnih 2:1 i tri boda Tottenhamu donio je Kane u 63. minuti.

Ekipa Burnleyja nakon preokreta savladala je Watford u gostima golovima Vokesa i Corka, a domaći su u vodstvo stigli preko Pereyre.

Važnu pobjedu u borbi za opstanak upisao je i Newcastle kod Leicestera rezultatom 2:1 dok su WBA i Swansea remizirali. Bilo je 1:1.

Brighton i Huddersfield su također odigrali meč bez pobjednika (1:1), baš kao i Bournemouth i Crystal Palace u sjajnom meču na Vitality stadionu koji je završen rezultatom 2:2.