0

Lucescu: Osjećam se mlado, osjećam se pobjednički

Rumunski trener Mircea Lucescu (63) zadovoljno je proživljavao pobjedničke momente nakon srijede i istanbulske finalne utakmice Kupa UEFA-e.

Njegov Šahtar je, nakon trideset minuta produžetka, pobijedio bremenski Werder 2-1 i tako dohvatio naslov pobjednika ovog takmičenja.

• Osjećam se fantastično nakon svega. Mlado i pobjednički, te imam veliku potrebu samo zahvaljivati u ovom trenutku. Našem predsjedniku, svim igračima, cijelom trenerskom timu, navijačima... - počeo je Lucescu i nastavio:

• Konačni rezultat utakmice odražava ono što se događalo na terenu. Dominirali smo u prvom poluvremenu i osim pogotka imali nekoliko izglednih prilika. Bili smo bolji i na početku produžetaka, što smo okrunili pogotkom.

Lucescu nije zaboravio pohvaliti kompletni ukrajinski klupski nogomet ove sezone.

• Cijelu sezonu smo u Evropi igrali odlično i mi i Dinamo Kijev i Metalist. Donijeli smo Ukrajini mnogo bodova koji će dosta značiti u euro-takmičenjima.

Lucescu je imao i jednu želju za kraj:

• Neka Superkup utakmicu igraju Barcelona i Šahtar. To je moja velika želja, zaslužile su to obje strane.