La Liga
5

Lorenzo Moron s dva pogotka donio važnu pobjedu Betisu protiv Villarreala

Ekipa Betisa savladala je Villarreal u susretu 22. kola španske La Lige na svom terenu, a konačni rezultat na kraju je glasio 2:1.

Nakon uvodnih 30 minuta gledaoci na Benito Villamarínu nisu vidjeli veliki broj prilika, a onda defanzivac Villarreala Bonera zbog oštrog starta dobija direktan crveni karton te svoju ekipu u narednih 60 minuta ostavlja s igračem manje.

Betis je brojčanu prednost iskoristio u drugoj minuti sudijske nadoknade kada Moron fantastičnim udarcem s nekih 25 metara pogađa za 1:0.

Isti igrač riješio je pitanje pobjednika u drugom poluvremenu, tačnije u 65. minuti nakon loše reakcije golmana Villarreala, a jedino što je Žuta podmornica uspjela uraditi do kraja je utješni pogodak Carlosa Bacce u 80. minuti s bijele tačke.

Nakon 22 odigrana kola Betis se nalazi na devetoj poziciji sa 30 osvojenih bodova dok je Villarreal ostao na petoj poziciji i na svom kontu ima 37 osvojenih bodova.