Wwin liga BiH
30

Ljepotica kola odigrana u Ugljeviku: Široki Brijeg slavio u utakmici s pet golova

D. P.
Nogometaši Širokog Brijega slavili su rezultatom 3:2 u sjajnoj utakmici na gostovanju Zvijezdi 09 u Ugljeviku i tako svog današnjeg rivala još jednom pogurali ka drugom rangu takmičenja.

Zvijezda 09 je znatno bolje ušla u meč, ali je propustila dvije odlične prilike na startu. Kazna je stigla u finišu prvog dijela.

Luka Mamić je izašao sam pred domaćeg golmana i matirao ga za vodstvo gostiju. No, Josip Ivančić je do odlaska na odmor uspio stvari vratiti na početne pa je poluvrijeme završeno rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu nastavak golijade. Široki Brijeg je u vodstvo došao golom Mihaela Kuprešaka u 63. minuti, ali je Zvijezda 09 ponovo poravnala sjajnim golom Godswilla Vadzea.

Konačnih 3:2 postavlja Stephen Chinedu u 81. minuti nakon katastrofalne greške odbrane Zvijezde 09.

Široki Brijeg je ovom pobjedom zacementirao sedmu poziciju, dok je Zvijezda 09 ostala posljednja sa 17 bodova, šest manje u odnosu na sigurnu zonu.

Rezultat i strijelci:

Zvijezda 09 - Široki Brijeg 2:3 (Ivančić 45+2', Vadze 79' / Mamić 43', Kuprešak 61', Chinedu 81')