Liverpool uvjerljivom pobjedom nad Arsenalom izašao iz krize

komentara
3

dijeljenja
Liverpool uvjerljivom pobjedom nad Arsenalom izašao iz krize Foto: EPA
Fudbaleri Liverpoola savladali su na Anfieldu u okviru 27. kola Premiershipa ekipu Arsenala s rezultatom 3:1 i tako na najbolji mogući način izašli iz krize rezultata koja ih potresa posljednjih sedmica.
Redsi su već u 9. minuti došli u vodstvo kada je Firmino postigao gol iz blizine nakon dodavanja Manea.

Dvojac je zamijenio uloge pet minuta prije odlaska na odmor. Firmino je imao dobar pregled igre te poslao loptu koju Mane posprema u mrežu te udvostručuje prednost Liverpoola.

Topnici su u drugom poluvremenu uspjeli smanjiti rezultat kada je Welbeck sjajno potkopao loptu i postigao gol na asistenciju Sancheza.

Ipak, do kraja nisu smogli snage da izjednače, dok su Redsi postigli još jedan gol preko Wijnaldum te time riješili pitanje pobjednika ovog meča.

Liverpool je s ovom pobjedom prestigao Manchester City i svog današnjeg protivnika te je sada trećeplasirana ekipa Premiershipa, dok je Arsenal na 5. mjestu sa dva boda manje.