40

Liverpool ubjedljiv protiv Southamptona, legendarni Gerrard preporodio Villu

D. P.
Gerrard je upisao dva trijumfa u dvije utakmice (Foto: Aston Villa)
Odigrana su tri meča 13. kola engleske Premier lige, a do nove pobjede stigao je furiozni Liverpool koji je rezultatom 4:0 savladao Southampton.

Uprkos svim problemima s povredama, Liverpool je pregazio Southampton koji nije mogao danas pružiti ozbiljniji otpor.

U drugoj i 32. minuti Diogo Jota je pogađao za sigurno vodstvo Redsa, a u 37. minuti Thiago Alcantara je postigao novi lijep pogodak i tada je već bilo jasno da bodovi ostaju na Anfieldu.

Do kraja utakmice pogodio je i Virgil van Dijk čime je Liverpool skočio na drugu poziciju s bodom manje, ali i utakmicom više u odnosu na Chelsea.

Fantastičan start trenerske karijere u Premier ligi prolazi Steven Gerrard. Legendarni igrač Liverpoola preuzeo je Aston Villu u kritičnom momentu i onda je vezao dvije pobjede bez primljenog gola.

Lavovi su danas slavili rezultatom 2:1 na gostovanju Crystal Palaceu golovima Matta Targetta i Johna McGinna, da bi jedini pogodak za domaćina postigao Marc Guehi.

U najmanje interesantnom meču Norwich i Wolverhampton su remizirali bez golova.