Premiership
24

Liverpool slavio nad fenjerašem: Igrači Watforda se ispromašivali, Salah pogađao

E. B.
Nogometaši Liverpoola savladali su Watford rezultatom 2:0 u 17. kolu engleskog Premiershipa.

Bio je ovo duel prvoplasirane i posljednjeplasirane ekipe na tabeli, a oni koji su eventualno prvi put gledali nogometnu utakmicu ne bi mogli biti sigurni koja se nalazi na kojem mjestu.

Liverpool je imao veći posjed lopte, ali je Watford imao mnogo izglednije prilike za pogodak.

Najprije je u 24. minuti opasno zaprijetio Hughes, a potom je u 37. minuti Doucoure promašio nemoguće. Nakon sjajne akcije Hughes je uposlio Francuza koji sa sedam metara promašuje čitavu loptu.

Već u narednom napadu Redsi su stigli u vodstvo. Mane ga je sjajno uposlio, Salah je driblingom sjajno namjestio loptu na desnu nogu i onda lijepo pogodio za 1:0.

[TWITTER]1205837230566187008[/TWITTER]

U 42. minuti Watford je mogao ekspresno izjednačiti. Još jedna odlična kontra, Sarr je mogao da bira gdje će pucati, ali je promašio loptu i stopostotnu priliku za 1:1.

[TWITTER]1205842005772754944[/TWITTER]

U 50. minuti Liverpoolu je poništen pogodak. Mane se upisao u strijelce, a VAR je ustanovio da se Senegalac nalazio u milimetarskom ofsajdu.

U samom finišu meča Allisonov gol je spasila stativa. Deulofeo je šutirao direktno iz kornera, ali je uzdrmao samo okvir gola.

Svi promašaji Watforda kažnjeni su u 90. minuti. Mane je prošao po desnoj strani, dodao rezervisti Origiju koji katastrofalno šutira, ali lopta dolazi do Salaha koji je petom šalje kroz Kabaseleove noge u gol za konačnih 2:0.

[TWITTER]1205854588294893568[/TWITTER]

I ovaj pogodak je VAR pregledavao, ali su ovaj put milimetri bili na Egipćaninovoj strani i pogodak je priznat.