0

Liverpool se osvetio Cityju za poraz u Capital One Cupu, Mata donio pobjedu Unitedu

Liverpool je na Anfieldu rezultatom 3:0 deklasirao Manchester City u 28. kolu Premiershipa i tako se osvetio za poraz u finalu Capital One Cupa proteklog vikenda.

Redsi su od početka bili bolji tim na terenu, a do vodstva su stigli u 34. minuti golom Lallane koji je tako postigao treći gol u posljednje četiri ligaške utakmice. Prije toga učinak od tri postignuta gola imao je u 37 odigranih mečeva.

Na 2:0 povisio je Milner na asistenciju Firmina u 41. minuti što je bio 1.500 gol ukupno od nastanka Premiershipa. Konačnih 3:0 postavio je Firmino u 57. minuti. Ovo je već treća u posljednjih pet ligaških utakmica za Firmina u kojima je upisao barem po jedan gol i asistenciju.

Manchester City je ovim porazom izgubio još jedan korak u borbi za titulu, a ovo im je treći uzastopni poraz u ligi što je prvi put za Građane nakon novembra 2008. godine.

Manchester United je golom Mate u 83. minuti minimalnim rezultatom 1:0 slavio protiv Watforda.