Premiership
8

Liverpool se ispromašivao i osvojio samo bod u Newcastleu

E. B.
Nogometaši Newcastlea i Liverpoola su remizirali u 16. kolu engleskog Premiershipa rezultatom 0:0.

Liverpool je bio mnogo bolji rival na terenu i konstantno je napadao, no domaća ekipa je uspješno odolijevala svim napadima i osvojila bod.

Liverpool je imao pet velikih prilika na meču, tačnije rečeno pet zicera koja su morala završiti u mreži.

Najprije je Trent Alexander-Arnold u 25. minuti zaprijetio, a Karl Darlow sjajno brani. Deset minuta kasnije Mohamed Salah je izašao sam na Darlowa, a golman Newcastlea sjajno brani.

U 45+1. minuti Roberto Firmin je pokušao glavom nakon ubačaja Sadija Manea, ali Darlow je još jednom bio na visini zadatka.

Liverpool je propsustio još nekoliko prilika kada su Mane i Firmino bili neprecizni, a kada su napadači Redsa uspijevali savladati Darlowa ispriječili su se defanzivci Newcastlea koji su u dva navrata u 82. i 88. minuti izbijali loptu sa gol-linije.