Premiership
22

Liverpool savladao Leicester u gostima, Vardy tragičar susreta

Nogometaši Liverpoola savladali su Leicester u 6. kolu engleskog Premiershipa u gostima rezultatom 3:2.

Liverpool je poveo u 15. minuti kada je Coutinho asistirao Salahu, a Egipćanin je matirao Schmeichela.

Coutinho je potom postigao eurogol iz slobodnog udarca u 23. minuti za 2:0, a Lisice su smanjile rezultat u 45+3. minuti kada veliku grešku Mignoleta koristi Okazaki i šalje loptu u mrežu za 2:1.

Liverpool je svoj treći pogodak postigao u 68. minuti kada je nakon kontranapada Henderson matirao Schmeichela.

Vardy je u 69. minuti glavom pogodio za 2:3, a napadač Leicestera je samo tri minute dobio veliku priliku da donese bod svojoj ekipi.

Mignolet je napravio penal na izuzetno glup način, ali se iskupio kada je odbranio Vardyjev udarac sa bijele tačke.