Premiership
14

Liverpool s pola snage uvjerljivo slavio protiv Begovićevog Bournemoutha

Ekipa Liverpoola pobijedila je Bournemouth na gostujućem terenu u meču 18. kola engleskog Premiershipa rezultatom 4:0.

Redsi su u 20. minuti stigli u vodstvo nakon fantastičnog solo prodora Coutinha koji je prevario nekoliko igrača Bournemoutha, a onda i Begovića koji je bio nemoćan.

Šest minuta nakon toga Liverpool postiže i drugi pogodak, a asistenciju Firmina u pogodak je pretvorio Lovren koji se hrabro bacio na loptu i glavom je poslao u mrežu.

Pitanje pobjednika riješeno je u 44. minuti kada Salah postiže gol za 3:0, da bi u drugom poluvremenu pored mnogobrojnih prilika Liverpool postigao samo jedan i to u 66. minuti kada Firmino postiže gol na asistenciju Coutinha.

Ovom pobjedom Liverpool se vratio na četvrtu poziciju sa 34 osvojena boda, dok je Bournemouth ostao na 16. poziciji i ima 16 osvojenih bodova.