Premiership
0

Liverpool preuzeo vrh tabele

Nogometaši Liverpoola slavili su teškom mukom na gostovanju kod Fulhama 1-0 u 31. kolu engleskog nogometnog prvenstva. Pobjedu “redsima” je u drugoj minuti sudačke nadoknade donio Izraelac Yossi Benayoun.

Liverpool je bio puno bolja ekipa tokom cijelog susreta, a u prvom je poluvremenu čak tri puta gađao okvir gola. Dva puta je zamalo neprecizan bio Fernando Torres, dok je jednom umalo mrežu tresao Xabi Alonso.

U nastavku su Liverpoolovi igrači nastavili s pritiskom, ali nisu uspjevali ugurati loptu u mrežu sve do sudačke nadoknade kada im se na kraju osmjehnula i sreća. Započeo je akciju Ryan Babel, proslijedio je loptu do Gerrarda na rubu kaznenog prostora, a Liverpoolov ju kapetan nije uspio dobro primiti. No, ona se sretno odbila pod pritiskom Fulhamovog obrambenog igrača do Benayouna na desnoj strani kaznenog prostora.

Tada je izraelski veznjak, koji je ušao u igru u 76. minuti zamjenivši Dirka Kuyta, sjajno zapucao desnicom i s desetak metara iskosa s desne strane pogodio lijevi ugao Fulhamovog gola. To je četvrti pogodak ove sezone Izraelca u Premiershipu.

Benayounov je gol izazvao erupciju oduševljenje malobrojnih Liverpoolovih navijača na Craven Cottageu, te je ujedno njegovoj momčadi donio barem privremeno vrh ljestvice.

Liverpool sada ima 67 bodova, dva više od drugoplasiranog Manchester Uniteda, ali i dvije utakmice više.

Premiership, 31. kolo:

Fulham - Liverpool 0-1 (Benayoun 90+2)

Arsenal - Manchester City 2-0 (Adebayor 8, 49)

Bolton - Middlesbrough 4-1 (Davies 8, Cahill 44, Taylor 78, Gardner 84 / O'Neil 38)

Hull City - Portsmouth 0-0

Newcastle - Chelsea 0-2 (Lampard 56, Malouda 65)

West Bromwich - Stoke 0-2 (Fuller 2, Beattie 49)

West Ham - Sunderland 2-0 (Stanislas 42, Tomkins 53)

Blackburn - Tottenham 2-1 (McCarthy 82, Ooijer 89 / Keane 30-11m)

1. Liverpool 31 19 10 2 55-21 67

2. Man. United 29 20 5 4 49-18 65

1. Chelsea 31 19 7 5 51-17 64