Engleski Premiership
0

Liverpool opet podbacio

Ekipa Liverpoola priredila je svojim navijačima novo razočaranje, odigravši na gostovanju kod Blackburna samo 0-0 u dvoboju 15. kola Premiershipa.

Liverpool je u 15. prvenstvenom nastupu upisao treći remi, uz samo sedam pobjeda i pet poraza. ''Redsi'' su u nastavku utakmice pokušali velikim pritiskom doći do pobjede, ali nisu uspjeli. Njihov najbolji igrač bio je kapetan Steven Gerrard, koji je upisao svoj 500. nastup u dresu Liverpoola. Zanimljivo da je debitirao krajem 1998. godine baš protiv Blackburna, ali tada je, za razliku od ove utakmice, Liverpool osvojio sva tri boda...

Manchester United je lakoćom slavio kod slabašnog West Hama s 4-0. Strijelci za ekipu Alexa Fergusona bili su Scholes u 45. minuti, Gibson u 61., Valencia u 70. i Rooney u 72. minuti. Rooney je upisao svoj 11. prvenstveni gol, te se izjednačio s Defoeom i Drogbom na vrhu tabele najboljih strijelaca.

Arsenal je, bez pomoći svog lakše ozlijeđenog hrvatskog reprezentativca Eduarda da Silve (ozljeda mišića) kao domaćin svladao Stoke s 2-0. Arsenal je u prethodna dva prvenstvena nastupa upisao dva poraza. U 21. minuti Francesc Fabregas nije uspio realizirati jedanaesterac, ali je samo pet minuta kasnije Andrej Aršavin iskoristio Fabregasovu asistenciju za prvi gol na utakmici. Pobjedu domaćina potvrdio je Aaron Ramsey u 79. minuti.

Ivan Klasnić odigrao je svih 90 minuta u Boltonu na gostovanju kod Wolverhamptona, koji je slavio s 2-1. Klasnić je imao je čak sedam pokušaja prema golu domaće momčadi, ali niti jedan od njih nije bio dovoljno uspješan za pogodak. Craddock i Milijaš postigli su pogotke za domaći sastav, a poraz Boltona samo je ublažio Elmander golom u 79. minuti.

Avram Grant je u svojoj drugoj utakmici na klupi Portsmotha ostvario prvu pobjedu. Njegova je ekipa na Fratton Parku pobijedila Burnley s 2-0, a strijelci su bili Hreidarsson u 65. i Dindane u 84. minuti. Dindane je u 32. minuti propustio iskoristiti jedanaesterac, točnije, njegov je udarac obranio golman gostiju Jensen. Bosansko-hercegovački golman Asmir Begović odradio je svih 90 minuta na golu Portsmoutha.

Uspješan dan imali su klubovi iz Birminghama. Aston Villa je slavila pred svojim navijačima protiv Hulla 3-0, a Birmingham u gostima kod Wigana s 3-2.

U kasnijem terminu igraju Manchester City i Chelsea.

Premiership, 15. kolo (subota):

West Ham – Manchester United 0-4 (Scholes 45, Gibson 61, Valencia 70, Rooney 72)

Blackburn – Liverpool 0-0

Arsenal – Stoke 2-0 (Aršavin 26, Ramsey 79)

Aston Villa – Hull 3-0 (Dunne 13, Milner 29, Carew 88 – 11 m)

Portsmouth – Burnley 2-0 (Hreidarsson 65, Dindane 84)

Wolverhampton – Bolton 2-1 (Craddock 3, Milijaš 63 / Elmander 79)

Wigan – Birmingham 2-3 (N'Zogbia 33, Gomez 89 / Larsson 61, 72, Benitez 66)

Manchester City – Chelsea (18.30)

Redoslijed: 1. Chelsea 36 (-1), 2. Manchester United 34, 3. Arsenal 28 (-1), 4. Tottenham 28 (-1), 5. Aston Villa 26, 6. Liverpool 24...