64

Liverpool nezaustavljivo gazi sve pred sobom, Mourinhov Tottenham razbio Burnley

F. Z.
Liverpool slavio (Foto: EPA-EFE)
Liverpool nakon 16 odigranih kola u engleskog Premiershipu ima 46 osvojenih bodova, svega dva boda manje od maksimalnog učinka i uvjerljivo drži prvo mjesto na tabeli sa 15 ostvarenih pobjeda i jednim remijem.

Redsi su danas slavili na gostovanju kod Bournemoutha rezultatom 3:0. Liverpool je do vodstva došao u 35. minuti susreta, a strijelac je bio Oxlade Chamberlain. Na 2:0 povisio je Keita nakon odlične asistencije Mohameda Salaha. Dvojac je zamijenio uloge u 54. minuti susreta, a treći pogodak za Liverpool djelo je Egipćanina.

Tottenham je na svom terenu razbio Burnley rezultatom 5:0. Ekipa Josea Mourinha do vodstva je došla u četvrtoj minuti susreta pogotkom Kanea. Na 2:0 povisio je Lucas. Jedan od golova sezone u 32. minuti susreta postigao je Heung-Min Son za konačni rezultat prvog poluvremena.

Kane je u 54. minuti susreta postigao svoj drugi pogodak na susretu, a konačnih 5:0 postavio je Sissoko u 74. minuti utakmice.

Svoj duel odigrali su i Watford i Crystal Palace, a mreže na Vicarage Roadu su mirovale.