Premiership
186

Liverpool nakon četiri godine izgubio kod kuće

E. B.
Nogometaši Liverpoola su nastavili s lošim partijama, a večeras su izgubili kod kuće od Burnleyja rezultatom 1:0.

Susret 18. kola engleskog Premiershipa na Anfieldu protekao je u terenskoj inicijativi Liverpoola, ali na kraju su se gostujući nogometaši radovali i odnijeli sva tri boda.

Najbolju priliku Redsi su imali u 44. minuti kada se u šansi našao Divock Origi, no iz dobre pozicije je pogodio samo prečku.

Golman gostiju Nick Pope je također u dva navrata sjajno intervenisao, najprije nakon šuta Trenta Alexander-Arnolda u 51., a potom i Mohameda Salaha u 60. minuti susreta.

Gosti su do pobjede stigli u 83. minuti nakon što je golman Liverpoola Alisson Becker skrivio penal, a Ashley Barnes je bio siguran sa bijele tačke.

Redsi su na ovaj način nakon četiri godine doživjeli prvi poraz na Anfieldu. Osim toga, ovo je bila Liverpoolova četvrta uzastopna utakmica bez pobjede u Premiershipu.

Liverpool - Burnley 0:1 (Barnes penal 83.)