Premiership
12

Liverpool na krilima Coutinha razbio West Ham i došao na korak do plasmana u Ligu prvaka

Nogometaši Liverpoola pobijedili su u Londonu u okviru 37. kola Premiershipa ekipu West Hama rezultatom 4:0.

Baš ništa današnja utakmica nije značila domaćinu, koji je bio značajno oslabljen, dok su gosti znali da bi s dvije pobjede do kraja čekirali kartu za Ligu prvaka, bez koje bi sezona bila promašaj.

Liverpool je krenuo žestoko od samog starta i redale su se prilike ispred gola West Hama, koji je također imao nekoliko šansi.

Do vodećeg gola gosti su stigli deset minuta prije odlaska na odmor kada je Sturridge pogodio na asistenciju Coutinha.

Pitanje pobjednika riješio je upravo brazilski veznjak, koji je u rasponu od četiri minute postigao dva gola za visokih 0:3.

Konačnih 0:4 postavio je Origi, koji je iskoristio dodavanje Wijnalduma.

Da rezultat ne bude još gori po Čekičare pobrinuo se golman Adrian, koji je u nekoliko navrata bravurozno spašavao svoj gol.

Liverpool je s novom pobjedom prestigao Manchester City i sada je trećeplasirana ekipa Premiershipa, dok je West Ham ostao na 12. poziciji.