Premiership
17

Liverpool na krilima Coutinha i Firmina protutnjao Brightonom, Tottenhamu bod u Watfordu

Nogometaši Liverpoola pobijedili su na Amex stadionu u okviru 15. kola Premiershipa ekipu Brightona rezultatom 5:1.

Navijači su na prvi gol čekali pola sata kada je Coutinho u samo dvije minute podijelio dvije asistencije za veliko vodstvo Redsa.

Golmana Ryana prvo je savladao Can, a potom se u strijelce upisao i Firmino.

Na odmor se otišlo s rezultatom 0:2, a već u četvrtoj minuti nastavka sjajni brazilski napadač je uvećao prednost iskoristivši dodavanje Salaha.

Već u sljedećem napadu Murray je iz penala postigao počasni gol za domaće, a onda je uslijedio šou sjajnog Coutinha.

Prvo je postigao gol iz slobodnog udarca, a potom je nakon njegovog udarca Dunk skrenuo loptu u svoju mrežu za konačnih 1:5.

Watford i Tottenham su podijelili bodove na Vicarage Roadu odigravši neriješeno 1:1.

Kabasele je već u 13. minuti doveo domaće u vodstvo na asistenciju Cleverleya, a u 25. poravnao je Son Heung-Min, koji je iskoristio dodavanje Eriksena.

U nastavku je viđena dosta lošija utakmica, čemu je doprinio crveni karton Sancheza na startu drugog poluvremena zbog udaranja laktom pa nije bilo promjene rezultata.