Premiership
36

Liverpool na Anfieldu razbio fenjeraša Swanseaja

Nogometaši Liverpoola pobijedili su na Anfieldu u okviru 20. kola Premiershipa ekipu Swanseaja rezultatom 5:0.

Redsi su u vodstvo došli već u šestoj minuti kada je fantastično pogodio Coutinho na asistenciju Salaha.

Liverpool je dominirao do odlaska na odmor, stvorio veliki broj prilika, ali se na odmor otišlo s rezultatom 1:0.

Međutim, već u sedmoj minuti nastavka Firmino udvostručuju prednost iskoristivši dodavanje Coutinha, a u 65. minuti na 3:0 povisio je Alexander-Arnold za slavlje 52.000 navijača na Anfieldu.

Samo što se krenulo s centra sjajni Firmino na asistenciju Salaha postiže još jedan gol, a konačnih 5:0 postavio je Oxlade-Chamberlain sedam minuta prije kraja meča.

Liverpool je tako nastavio niz neporaženosti koji sada traje već 11 utakmica, a na tabeli su prestigli Tottenham i zauzimaju četvrto mjesto Premiershipa. Swansea je ostao na posljednjoj poziciji. Tabela: