Premiership
197

Liverpool lako savladao Norwich, Salah ušao u historiju novim golom na startu sezone

D. P.
Salah je postigao gol i upisao dvije asistencije (Foto: Liverpool FC)
Nogometaši Liverpoola vrlo lijepom pobjedom rezultatom 3:0 na gostovanju Norwichu otvorili su novu sezonu Premiershipa.

U današnjoj utakmici vidjeli smo povratak Virgila Van Dijka u sastav Redsa nakon teške povrede prošle sezone, ali i obaranje rekorda Mohameda Salaha. Egipćanin je postao prvi igrač u historiji lige koji je postigao gol u prvom kolu pet godina zaredom.

Salah je mogao do gola već u 24. minuti kada je uhvatio sjajan volej, no lopta je otišla tik pored stative.

Samo dvije minute kasnije gosti su poveli. Salah je pokušao da primi loptu, no ona se odbila do Dioga Jote koji pogađa za 0:1. To je bio rezultat prvog dijela.

U nastavku su gosti lako čuvali rezultat, a onda postigli još dva gola i riješili pitanje pobjednika.

Na asistenciju Salaha u 65. minuti Roberto Firmino se upisuje u strijelce, da bi Egipćanin konačno sam pogodio u 74. minuti nakon što mu se lopta odbila iz kornera.

Ostalo je 0:3 tako da su izabranici Jurgnea Kloppa upisali vrlo lijep trijumf na startu sezone u kojoj imaju ponovo najviše moguće ambicije.