Premiership
321

Liverpool je prejak: Redsi razbili Manchester City i pobjegli im na devet bodova prednosti

E. B.
Nogometaši Liverpoola su slavili u derbiju 12. kola engleskog Premiershipa protiv Manchester Cityja rezultatom 3:1 i pobjegli im na devet bodova prednosti.

Redsi su sasvim zasluženo upisali tri boda i na taj način potvrdili da su najozbiljniji kandidati za titulu.

Fabinho je doveo Liverpool u vodstvo, a potom je Salah pogodio za 2:0, što je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu Mane je iskoristio kiks Brava i pogodio za 3:0, a konačnih 3:1 postavio je Bernardo Silva.

TOK UTAKMICE:

- kraj utakmice. Liverpool - Manchester City 3:1.

90' - Igrat će se još četiri minute sudijske nadokade. Sve je jasno, Liverpool će upisati nova tri boda.

85' - Građani vrše pravu opsadu gola Redsa. Čini se da drugi pogodak "visi u zraku"...

83' - Gosti opet traže penal! Ponovo je lopta pogodila u ruku Alexander-Arnolda, ali arbitar Oliver pokazuje da se igra nastavi!

80' - Stopostotna šansa za City! Odlična akcija gostiju po lijevoj strani, a rezervista Jesus promašuje gol iz peterca. Ovo je Brazilac morao zabiti!

78' - GOOOL!!! City je smanjio na 3:1!!! Bernardo Silva!!! Nakon duge akcije Angelino je pronašao Silvu koji veoma precizno šutira sa deseak metara i pogađa za 3:1!

[TWITTER]1193592127332089857[/TWITTER]

65' - Redsi rutinski čuvaju veliku prednost. City je bezidejan, Sterling i Aguero su jedini koji pokušavaju individualnim akcijama, ali bezuspješno.

51' - GOOOL!!! Liverpool vodi 3:0!!! Mane!!! Henderson je ubacio loptu sa desne strane, Bravo je katastrofalno pogriješio i dopustio da lopta dođe na drugu stativu, a Maneu nije teško bilo poslati loptu u gol za 3:0!

[TWITTER]1193585348330131457[/TWITTER]

50' - U prvih pet minuta nastavka susreta Građani su izveli dva kornera. Za sada se Resi dobro brane.

47' - City napada od samog starta drugog poluvremena. Lopta je konstantno pred golom domaće ekipe.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

- kraj prvog poluvremena. Liverpool - Manchester City 2:0.

45' - Nova lijepa akcija Liverpoola, Salah gađa sa 20 metara, ali Bravo pravi poslasticu za fotoreportere i hvata loptu koja je išla u same rašlje!

42' - Sada je još jednom pokušao Aguero, ali je bio neprecizan iskosa sa lijeve strane.

41' - Navijači na Anfieldu su odahnuli, Salah se vraća u igru.

40' - Salah se povrijedio! Fernandinho mu je uklizao i udario ga po zglobu. Trenutno se ukazuje pomoć Egipćaninu.

38' - Mirniji period igre prekinuo je Firmino pokušajem sa 15 metara, ali je šutirao pravo u Brava.

30' - Pola sata igre na Anfieldu je iza nas. Liverpool savim zasluženo vodi rezultatom 2:0.

25' - Alisson je sada spasio svoj gol! Aguero se namjestio i šutirao sa desetak metara, ali golman Liverpoola je bio spreman za taj izazov!

13' - GOOOL!!! Liverpool postiže drugi pogodak!!! Salah!!! U jeku napada Cityja kontranapad je išao preko Robertsona koji ubacuje sa lijeve strane, a Salah pogađa glavom za 2:0!

[TWITTER]1193570458324684800[/TWITTER]

7' - Pogotku je prethodila sumnjiva situacija pred golom Redsa kad aje lopta pogodila u ruku Alexander-Arnolda. VAR je korišten kako bi se ustanovilo da li će pogodak Liverpoola biti poništen, a City dobiti penal, no na kraju je odluka bila da je sve regularno i domaćin je poveo.

6' - GOOOL!!! Liverpool vodi!!! Fabinho!!! Kakva golčina Brazilca, poslao je pravu bombu sa 20 metara i matirao Brava!

[TWITTER]1193569109700726785[/TWITTER]

5' - Novi korner za City, De Bruyne ponovo ubacuje, Stones loše šutira i propada dobra prilika.

1' - Susret je počeo. Odmah u prvom napadu City je stigao do kornera, no on je loše izveden.

Jürgen Klopp i Pep Guardiola su na teren odlučili poslati najjače sastave koje su mogli izvesti u ovom trenutku.

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Henderson, Wijnaldum, Salah, Firmino, Mane.

Manchester City: Bravo, Walker, Stones, Fernandinho, Angelino, Rodrigo, Gundogan, De Bruyne, Bernardo, Sterling, Aguero.