0

Liverpool izgubio od Swanseaja: Llorente i Sigurdsson ušutkali Anfield

(Foto: EPA)
Prvi susret 22. kola engleskog Premiershipa odigrali su Liverpool i Swansea, a slavili su gosti rezultatom 3:2.

Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, u samo sedam minuta drugog poluvremena Llorente je sa dva pogotka u 48. i 52. minuti šokirao 53.169 navijača na Anfieldu.

Samo tri minute nakon drugog gola Španca Firmino je smanjio na 2:1, a potom je u 69. minuti Brazilac poravnao rezultat.

No, prije drugog gola asistent Wijnaldum je igrao rukom, što sudija Friend nije primijetio i poklonio je Redsima izjednačenje.

Ipak, konačan rezultat u 74. minuti postavio je Sigurdsson nakon katastrofalne reakcije odbrane Liverpoola kada mu je Klavan poklonio loptu, a Islanđaninu nije bilo teško matirati Mignoleta za pobjedu Swanseaja od 3:2.

Ovo je bio prvi ligaški trijumf Swanseaja na Anfieldu.