50
komentara
194

dijeljenja
Liverpool izbacio Arsenal u osmini finala nakon magičnih 5:5 i boljeg izvođenja penala Foto: AFP (Foto: AFP)
Nogometaši Liverpoola plasirali su se u četvrtfinale Carabao Cupa nakon što su večeras na Anfieldu u spektakularnoj utakmici pobijedili Arsenal. Nakon nevjerovatnih 5:5 u regularnom dijelu meča, Redsi su bolje izvodili penale i na kraju izbacili Topnike.
Redsi su poveli već u šestoj minuti kada je Mustafi postigao autogol, a onda je u narednih pola sata uslijedio veliki preokret Arsenala. Torreira je prvo izjednačio, a onda je sjajni Martinelli s dva pogotka donio Arsenalu prednost od 3:1.

Ipak, prije odlaska na odmor Liverpool je smanjio prednost nakon gola Milnera s bijele tačke.

U drugom poluvremenu vidjeli smo nekoliko fantastičnih poteza i golova. Sve je krenulo fenomenalnom asistencijom Ozila za Maitland-Nilesa koji postiže četvrti gol za Arsenal. Uzvratio je Oxlade-Chamerlain magijom iz 58. minute, a Origi je četiri minute kasnije izjednačio na 4:4.

Čudesnim golom Willocka u 70. minuti Arsenal je opet bio na korak do pobjede, ali da to tako ne bude pobrinuo se Origi koji je u 94. minuti postavio konačnih spektakularnih 5:5.

Na kraju su nakon boljeg izvođenja penala igrači Liverpoola prošli u četvrtfinale Carabao Cupa.

Vrijedi istaći da je bh. reprezentativac Sead Kolašinac odigrao svih 90 minuta za poraženu ekipu.