Le Championnat
0

Lille bolji od Rennesa, autogol Mavinge

Dimitri Payet
U uvodnoj utakmici 25. kola francuskog Le Championnata nogometaši Lillea su pred svojim navijačima svladali Rennes s 2-0.

Lille je na taj način po prvi put nakon novembra slavio dvaput zaredom u prvenstvu, dok je Rennes poražen prvi put poslije četiri uzastopna kola.

Domaći su u vodstvo došli u 24. minuti autogolom Chrisa Mavinge, a konačnih je 2-0 postavio Dimitri Payet u 61. minuti nakon asistencije Salomona Kaloua. Zanimljivo, Payetu je ovo bio prvi gol glavom u utakmicama prve francuske lige. Ove sezone mu je to, pak, osmi prvenstveni pogodak.

Lille je s nova tri boda skočio na osmo mjesto, dok je Rennes zasad zadržao petu poziciju.