Francuska liga
3

Ligue 1: Trijumfi Caena, Nantesa i Amiensa, tri crvena kartona na četiri meča

Nogometaši Nantesa pobijedili su na stadionu De la Mosson u okviru 5. kola Ligue 1 ekipu Montpelliera rezultatom 1:0.

Strijelac gola vrijednog tri boda bio je Diego u 76. minuti.

Vrijedi istaći da su domaći utakmicu okončali s igračem manje nakon što je isključen Sio šest minuta prije kraja meča.

Caen je na svom terenu savladao Dijon rezultatom 2:1. Santini je s penala doveo domaće u vodstvo već u petoj minuti, a Marie je poravnao sedam minuta prije odlaska na odmor. U 79. minuti Mbengue je zaradio crveni karton, ali to nije spriječilo da domaći već u sljedećem napadu uz pomoć autogola Yambere stignu do pobjede.

Amiens je slavio na gostovanju kod Strasbourga rezultatom 1:0, a strijelac gola bio je Kakuta u 13. minuti. I na ovom meču viđeno je isključenje kada je igrač domaćih Lala u 78. minuti morao ranije pod tuš.

Troyes i Toulouse su podijelili bodove odigravši utakmicu bez pogodaka.