0

Ligue 1: PSG trijmfom nad Metzom ponovo na "plus tri"

Duel Maige i Verratija
PSG ove sezone nije dominantan u Francuskoj kao prošle godine, ali je ovog puta lider na tabeli.

Istina, Lyon Parižanima puše za vratom i borbu za titulu prvaka čini zanimljivom i neizvjesnom.

PSG je večeras odigrao zaostalu utakmicu 34. kola protiv Metza na domaćem terenu u kojoj je trijumfovao rezultatom 3:1.

Vodstvo domaćem timu donio je Verratti u 25. minuti utakmice. Prvo poluvrijeme pogotkom za 2:0 zaključio je Cavani. Asistent kod oba pogotka PSG-a bio je Pastore.

U nastavku utakmice gosti postižu počasni pogodak, a strijelac za 2:1 bio je Maiga. Konačnih 3:1 u 77. minuti utakmice postavio je Van der Wiel, ponovo na asistenciju Pastorea.

PSG je vodeći tim na tabeli Ligue 1 sa 71 bodom, tri više od Lyona, dok je Metz pretposljednji, sa 30 bodova i malim izgledima da opstane u društvu najboljih.