3

Ligue 1: PSG slavio u Dijonu i došao na drugo mjesto, minimalne pobjede Lorienta i Guingampa

Večeras je u terminu od 20 sati odigrano pet utakmica 23. kola francuske Ligue 1, a PSG je pobjedom došao do drugog mjesta na tabeli.

PSG je gostovao kod Dijona i poveo je u 29. minuti Luvcasovim pogotkom. Dijon je izjednačio u 31. minuti preko Tavaresa, a tri boda Svecima donio je Silva u 81. minuti. Konačnih 3:1 postavio je Cavani u 84. minuti susreta. Parižani su ovom pobjedom preskočili Nicu koja je danas izgubila na gostovanju kod Monaca.

Bordeaux i Rennes su podijelili bodove odigravši 1:1. Menez je doveo domaćina u vodstvo u 56. minuti, a Gourcouff je u 69. postigao pogodak za izjednačenje.

Montpellier je savladao Bastiju sa 2:1. Mounie je u 17. minuti postigao pogodak za 1:0, a u 34. minuti gosti su izjednačili preko Crivellija. Pobjedu Montpellieru je donio Mounije svojim drugom golom u 64. minuti.

Lorient je Aliadereovim pogotkom iz 49. minute savladao Lille u gostima, dok je susret Guingampa slavio kod Caena u 90+3. minuti, a strijelac je bio Karamoh.