11

Ligue 1: Poraz Monaca od Toulousea, Nice slavila protiv Lyona

(Foto: EPA)
U 9. kolu Ligue 1 Nice je na domaćem terenu savladala Lyon (2:0) i dodatno učvrstila prvo mjesto na tabeli.

Nice nastavlja dokazivati svoju snagu i pokazuje da bi mogla biti pravo osvježenje u Ligue 1. Ekipa koju sa klupe predvodi bivši trener Borussije M'Gladbach Lucian Favre nakon devet ligaških mečeva ne zna za poraz, a ovo joj je sedma pobjeda.

Lyon je upisao svoj četvrti poraz u sezoni i naredno kolo će dočekati sa barem četiri boda manje od mjesta koje vodi u Ligu prvaka naredne sezone.

Pobjedu domaćem timu donijeli su Baysse u petoj i Seri u 76. minuti, a gosti su od 28. minute igrali bez Fekira koji je dobio direktan crveni karton.

Ranije su u terminu od 19 sati snage odmjerili Toulouse i Monaco, a slavio je domaćin rezultatom 3:1. Monaco je poveo golom Germaina u trećoj minuti i do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao. Toulouse je iznenadio u 65. minuti. Stijelac je bio Trejo. Preokret i pobjedu domaćinu donio je Braithwaite golovima u 84. i 87. minuti.