Ligue 1: Bordeaux pobijedio Toulouse, Prcić "pocrvenio" u remiju Guingampa i Rennesa

Guingamp - Rennes (Foto: AFP)
U terminu od 20:00 sati odigrane su četiri utakmcie 21. kola francuske Ligue 1.

Guingamp - Rennes 1:1

Vodstvo Guingampu protiv Rennesa donio je Diallo u 39. minuti, a potom je u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena situaciju Rennesu otežao povremeni bh. reprezentativac Sanjin Prcić, koji je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Ipak, to nije spriječilo goste da dođu do izjednačenja u 47. minuti, kada je za 1:1 pogodio Gourcuff. Njegov pogodak je omogućio Rennesu da spasi bod na ovoj utakmici.

Bordeaux - Toulouse 1:0

Bordeaux je poveo u prvoj minuti utakmice protiv Toulousea zahvaljujući golu koji je postigao Vada, a potom su gosti u 43. minuti ostali bez isključenog Bodigera. Domaći su čuvali minimalnu prednost do kraja i upisali tri boda.

Dijon - Lille 0:0

Dijon i Lille su podijelili bodove odigravši meč bez golova.

Metz - Montpellier 2:0

Metz je dobro ušao u utakmicu sa Montpellierom, Diabate je pogodio u 14. minuti, a potom je pet minuta kasnije postigao drugi gol za 2:0, što je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice nije bilo golova, pa je Metz slavio osvajanje novih bodova.

Utakmica Caen - Nancy je odgođena zbog zaleđenog terena.